В Одесі посмертно нагородили викладачку і рятувальника, які рятували студентів з палаючого коледжу

Презентація1
Презентація1

Викладачка вищої математики та інформаційних дисциплін Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Ганна Бортюк і командир відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області Сергій Шатохін, загиблі під час рятування людей із пожежі в коледжі 4 грудня 2019 року, посмертно удостоєні знання Героїв України. Про це пише «Інтерфакс».Відповідний указ президента України Володимира Зеленського № 20/2020 від 25 січня оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з текстом указу, загиблі удостоєні звання Героя України та ордена «Золота зірка» «за героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі».

Як повідомлялося, о 10:12 год., середи, 4 грудня, в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на третьому поверсі шестиповерхового навчального корпусу виникла пожежа, площа якої сягала 4 тис кв. м. О 14:18 год., того самого дня, пожежу локалізували, проте гасіння окремих осередків займання і тліючих ділянок тривало ще довго.

12 грудня пошукову операцію було завершено, в ДСНС повідомили, що кількість загиблих становить 16 осіб; ідентифікація їхніх тіл завершилася 26 грудня.

За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Комісія дійшла висновку, що пожежу в будівлі коледжу спричинило загоряння побутового електричного обладнання на третьому поверсі. З третього поверху полум’я розповсюдилося. Люди не могли евакуюватися, оскільки один із виходів був зачинений. Основними причинами трагедії назвали недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу до протипожежної безпеки.

9 грудня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зазначив, що загиблі рятувальник Сергій Шатохін і викладачка Ганна Бортюк, які ціною власного життя врятували десятки інших людей, гідні присвоєння звання Героя України. «Звернувся до голови парламентської фракції Давида Арахамії підготувати подання президенту України, щоб присвоїти їм звання Героїв України», — сказав він.