В Одесі зоозахисники заблокували трасу, аби врятувати заблокованих у фурі овець
Й досі у неволі нещасна отара овець, яка вже два тижні зачинена у фурі на території Чорноморського портового терміналу на Одещині, йдеться у «ТСН. 16.45».
Три сотні овець з України поромом власниця везла до Туреччини, проте покупець по них не приїхав, і тварин повернули назад, в Україну. Але далі порту їх не випустили ветеринари, мовляв, вівці могли заразитись у Туреччині небезпечними хворобами. І хоча власниця стверджує, що тварини не перетинали зону митного контролю, їх все одно не випускають. Чимало вже померли від голоду та спраги. Врятувати вцілілих намагаються зоозахисники. Нині, вони знову приїхали до терміналу, на знак протесту перекрили дорогу.
Вчора, пізно ввечері, волонтери, разом з працівниками порту, збудували огорожу та зробили імпровізований загін. Нагадаємо, саме це постановила зробити спеціальна комісія, що засідала у мерії. На територію цього загону зарулила фура з вівцями. Але випустити тварин звідти ветеринари не дозволили. Мовляв, їх мають вивантажувати фахівці зі спеціальним обладнанням, у захисних костюмах, живих тварин треба обробити та відділити від мертвих. І з’ясувалося, що це нема кому зробити.
«Керівництво порту говорить, що це повинна оплатити господиня. У неї немає фінансової можливості це зробити. Далі я подзвонила рятувальникам. У них є спеціальне обладнання, спеціально навчені люди, щоб провести цю роботу. Але керівництво порту має звернутися до керівників рятувальників. Але за неофіційною інформацією — це не вся ситуація. Люди розповідають, що трупи викидають в море», — каже зоозахисник «Animal SOS Odessa» Вікторія Козаченко.
Таким чином, зачинена вантажівка із зачиненими у ній вівцями стоїть посеред збудованого загону. Жодна зі служб не хоче брати на себе відповідальність та випускати тварин. А власниця та зоозахисники робити це не мають права.
Більше того. Сьогодні вранці, на своєму сайті Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів опублікувала повідомлення про намір утилізувати тварин. Від коментарів на камеру чиновники відмовляються. Водночас, стало відомо, що рішення вчорашньої комісії, яка постановила випустити тварин у загін, жодної законної сили не має, а має лише рекомендований характер. Чиновники посилаються на закон, згідно з яким вівці таки мають бути утилізовані, тобто вбиті. Але знов-таки, жодна служба не знає, з якими заходами безпеки їх транспортувати до місця утилізації.
Щодо самих тварин — їм гіршає. Попри те, що біля фури зараз достатньо харчів, повноцінно нагодувати та напоїти їх неможливо. Адже стоять воні всередині упритул, їжа дістається лише тим, хто стоїть біля решітки. Дотягтися до решти неможливо.
Вівці й далі гинуть у муках. І відповідні служби мовчки за цим спостерігають.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі