В Офісі президента розповіли, як очищуватимуть Крим від колаборантів

Подоляк спрогнозував, коли і як окупований Крим може повернутися під контроль України

ФОТО: ілюстративне

Радник глави офісу президента Михайло Подоляк спрогнозував, коли і як окупований Крим може повернутися під контроль України.

Про це він розповів в інтерв’ю «УНІАН».

«Я не сумніваюся що Крим буде наш, але тут є питання термінів. Все залежить від двох параметрів — це зброя і падіння одного з двох основних міст, які спровокували. Донецьк і Луганськ є символами варварської цивілізації. Більш кримінальних анклавів придумати в наш час не можна. Я, до речі, максимальний прихильник того, що ми повинні максимально швидко зайти саме в Донецьк і Луганськ. Ці два міста повинні впасти. Це символічно. І після цього не тільки фінал війни швидко буде зрозумілий, але і обвалення політичної системи в росії відбудеться», — сказав радник. 

Подоляк вважає, що питання реінтеграції не є важким.

«Ви зараз хочете повернутися в парадигму 2014 року з тим, що потрібно бути акуратно, що люди там під впливом пропаганди перебували. Я вважаю, що суб'єкти, які надзвичайно активно підтримували російську окупацію, служили в лавах російських окупаційних військ або в окупаційній адміністрації, повинні отримати максимальні терміни за зраду своєї країни. Показово. Друга група населення — це ті, які, от якщо наші хлопці зайшли, звільнили територію, і на них хтось косо подивився. Подивився, бо вважає, що він тут нормально вкрав у когось власності і жив. Він не працював в окупаційній адміністрації, але він дуже добре ставився до росії. Як тільки ми ці погляди побачили, можна провести певну роботу і попросити їх виїхати жити в російську федерацію — у цей «щасливий» простір, де всі живуть у злиднях, без газу і так далі. І нехай там живуть», — сказав він.

Радник упевнений, що люди протягом півроку зрозуміють, що Україна — це завжди краще.

«І через півроку у нас там будуть абсолютно проукраїнські настрої. Завжди шалено люблять країну, яка виграє війну у монстра, і яка заганяє монстра назад в ведмежу нору. І там будуть відповідні психологічні настрої. Ми не повинні собі дозволити пройти по шляху 2014–2015 року, коли ми дуже лояльно ставилися до таких напів-колаборантів. Потрібно закінчити цю історію. Або ти за Україну, або ти за росію. Нас не хвилює твоє бажання жити в росії. Будь ласка, там і живи. Але якщо Україна, то це певні правила, цивілізація, яка не має відношення до російських варварів. Я думаю, ви самі побачите, як через півроку після звільнення Криму там буде неймовірне повітря свободи», — додав Подоляк. 

Нагадаємо, на Банковій уточнили, хто керує війною, окрім путіна.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк