В ООН попередили про послаблення допомоги Україні: причина

Війна в Україні втратила міжнародну увагу

ФОТО: ілюстративне

Майже через два роки після початку російської агресивної війни агентство ООН у справах біженців класифікує гуманітарну ситуацію в Україні як дуже серйозну і попереджає, що допомога скоротиться. Про це заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді Німецькому агентству преси в Києві.

Він зазначив, що у 2022 і 2023 роках робота УВКБ ООН та інших агенцій з надання допомоги добре фінансувалася. Але цього року виникла загроза скорочень. Він зазначив, що війна в Україні втратила міжнародну увагу, війна в Секторі Гази домінує в заголовках. А з трьома головними донорами – Німеччиною, США та ЄС – сума допомоги для України ще не визначена.

«Авіаудари щодня наносяться на лінію фронту та міста. І з кожним ударом вони завдають руйнування, яке зачіпає цивільне населення. Багато людей втрачають свої домівки або є переміщеними», – сказав він.

Він зазначив, що українське суспільство після нападу росії показало себе дуже сильним і згуртованим, але через два роки напруга стає помітною.

«Ці переломи стають помітними, і, звичайно, існує ризик того, що вони стануть більшими, оскільки міжнародна підтримка в усіх її формах зменшується», – сказав Гранді.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також