В Повітряних силах відповіли, коли чекати результати розслідування страшної авіакатастрофи на Житомирщині

Різні терміни бувають

Зараз триває розслідування для з'ясування обставин авіакатастрофи на Житомирщині, що сталася 25 серпня і у якій загинули троє пілотів. Про це заявив у неділю в ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише УНН.

Терміни таких розслідувань бувають різні - часом воно може тривати навіть до пів року.

«Відповідне розслідування триває, щоб з'ясувати обставини цієї жахливої авіакатастрофи. (...) Будемо чекати об'єктивних результатів розслідування. Повітряні сили надали всі матеріали, щоб дійсно з'ясувати, що сталося, і щоб у подальшому дійсно уникнути таких жахливих подій», - вказав Ігнат.

Юрій Ігнат  також відповів на запитання щодо термінів розслідування.

"По-різному працюють державні комісії. Зазвичай у нас є спеціальна лабораторія у Повітряних силах, де є вузькоспрямовані фахівці, які по ланцюжку розкладають кожну деталь літака, щоб з'ясувати, що сталося. Більше інформації, звичайно, що є у бортових самописцях, які мають записи радіообміну. Різні терміни бувають, буває, навіть до пів року затягується розслідування, маємо такі приклади", - сказав Ігнат.

Щодо того, які факти достеменно відомо про цей інцидент, Ігнат вказав: «Льотчики щодня виконують бойові завдання у небі. (...) Програма підготовки пілотів - це одне, і виконання завдань - це зовсім інше. Є планові польоти, є польоти з виконання бойового завдання. Саме цей випадок - пара літаків виконувала бойове завдання, визначене керівництвом бригади. Таким чином вони виконували його у небі. На жаль, не завершили це завдання. І таким чином ми маємо такі наслідки».

Додамо, що трагедія сталася 25 серпня. Під час виконання бойового завдання у небі поблизу Житомира зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. 

Читайте також: «Джус», «Мінка», «Проказін»: оприлюднено фото та історії всіх загиблих пілотів (ФОТО)

Серед загиблих також відомий український військовий льотчик з позивним «Джус» та ще двоє пілотів-асів української авіації.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена