В рф можуть скоро з'явитися балістичні ракети «Fateh-110» та «Zolfaghar»

Тривожний прогноз аналітиків

В Американському Інституті вивчення війни (ISW) зафіксували ознаки того, що Іран реально готовий до продажу рф балістичних ракет «Fateh-110» та «Zolfaghar». Про це пише LIGA.net.

За словами аналітика Аміна Солтані, вже у жовтні цього року Іран зможе продавати ракети Москві через закінчення резолюції ООН.

«В останні тижні ми спостерігали ознаки того, що Іран готовий до експорту, а росія зацікавлена у кількох іранських ракетних системах», – сказав він.

Солтані вважає, що в обмін Тегеран може попросити у рф літаки Су-35, системи протиповітряної оборони С-400, допомогу з космічною, ракетною, ядерною програмами, а також трофейну західну зброю для копіювання.

Аналітик переконаний, що спрогнозувати, чи буде укладено угоду, складно, оскільки це залежить від динаміки відносин між Іраном та рф, а також пріоритетів іранців в умовах переговорів із Заходом про ядерну програму.

«Продаж іранських ракет росії, ймовірно, вплине на шанси на успіх всеосяжних ядерних переговорів», – додав експерт.

Додамо, що ще 28 вересня аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Іран може передати росії ракети.

Читайте також: зміни в іранському «Шахеді»: детальний аналіз російського виробництва

Це може відбутися 18 жовтня - після завершення дії резолюції Радбезу ООН, які забороняють Тегерану укладати такі угоди. Мова йдет про балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена