В УЦОЯО пояснили, чому історія України не є обов’язковою для вступу

Лише два обов’язкові предмети

В Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили, чому історія Україні не є необхідним предметом для вступу. Про це повідомляє "Освіторія".

"Рішення про два обов’язкові предмети, серед яких немає історії України, є надзвичайно складним. 

Маю зазначити, що саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти", – пояснила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко.

Скорочення кількості обов'язкових предметів також є висновком з досвіду проведення НМТ-2022. 

У 2023 році планують збільшити кількість завдань у тестах, на 3 блоки завдань у вступників буде 180 хвилин на розв'язання. Це приблизно 60 хвилин на кожен з них.

"За умови включення до НМТ чотирьох блоків тривалість тесту була б довшою, що стало б доволі серйозним психологічним випробуванням для абітурієнтів. 

Проведення тестів у два дні також розглядалося, але тут до уваги важливо взяти те, що збільшення кількості днів оцінювань посутньо впливає на зростання ризиків безпекових", – сказала Вакуленко. 

У 2023 році до тестування спеціально додали дисципліни на вибір, щоб абітурієнти могли показати підготовку до різноманітних спеціальностей. 

Також,  аналітики оцінили ймовірність російської атаки на Україну.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт