В Україні бензин та дизель дорожчають: які ціни будуть через місяць
Підвищення податків зумовило здорожчання
На АЗС України вже зросли ціни на пальне після повернення від 1 липня ПДВ та акцизу до довоєнного рівня, і зростатимуть ще протягом місяця.
Про це директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн розповів виданню «РБК-Україна».
За прогнозом експерта, за місяць бензин в Україні здорожчає на 8-9 грн, дизпаливо – на 5-6 грн, автогаз – на 3 грн.
«Я думаю, що ціна підвищуватиметься протягом місяця, тому що по суті цей місяць буде необхідний для того, щоби паливо з новими податками замінило паливо з низькими податками», – пояснив Куюн.
Ціни на пальне ростуть через ПДВ та акцизи
Фахівець також роз’яснив, що здорожчання пального відбувається через повернення ПДВ до довоєнного рівня (тобто зростання від 7% до 20%) та через збільшення акцизів.
Цю ситуацію передбачили і скористалися трейдери в очікуванні додаткового прибутку. Так, у травні-червні вони привезли багато пального за старими акцизними ставками і продаватимуть його вже в період зростання цін.
Однак головний фактор у підвищенні цін на пальне – це зростання на 13% ПДВ.
«Він (податок) сплачується безпосередньо в момент продажу кінцевому споживачеві, тобто він уже набув чинності по суті», – зауважив Куюн.
Він додав, що на АЗС ще фізично немає палива з новим акцизом, бо липневе пальне з новим акцизом ще ніхто не привіз. Водночас ПДВ вже від 1 липня нараховується за новою ставкою, відповідно його вже почали враховувати у вартості пального.
Наскільки здорожчають різні види пального
За оцінками експерта з урахуванням усіх прогнозів, ціни на бензин зростуть на 8-9 грн, а на дизельне пальне – на 5-6 грн.
«Діапазон буде десь: дизельне пальне – до 50 гривень на літр, 95-й бензин – до 55 гривень за літр», – сказав Куюн.
Він додав, що найменше додасть у ціні автогаз – приблизно 3 грн. Тож ціни на цей вид пального зростуть приблизно до 26 грн.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
- росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з червня вважався безвісти зниклим
Коментарі