В Україні готують обмеження на карткові перекази: що про це відомо

Їх відчують тіньовики, які промишляють незаконним бізнесом та обігом неоподаткованих грошових мас

ФОТО: ілюстративне

У Нацбанку України готують рішення щодо запровадження обмежень на карткові перекази клієнтів банків. Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас повідомив, що це необхідно для боротьби щодо ухилення від сплати податків. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

 "Нацбанк і ВР продовжують заходи щодо боротьби з тіньовою економікою та порушенням законодавства у сфері фінансового моніторингу. Відразу хочу заспокоїти користувачів банківських послуг. Ті, хто користується банківськими послугами й не порушує законодавства, до таких карток ніяких обмежень застосовуватися не буде. Мова про продовження боротьби щодо ухилення від сплати податків, особливо у сфері грального бізнесу”, - наголосив Андрій Дубас.

За його словами, наша держава постійно перебуває “в позиції наздоганяючого, оскільки встановлюються обмеження, а люди намагаються їх обійти. Проте точної інформації щодо цього законопроєкту або конкретних обмежень на карткові перекази ще немає.

Проте застосовуватися обмеження будуть точно. 

«Наприклад, якщо банк бачить, що по картці кожного тижня проходить приблизно схожий обсяг операцій, а з наступного тижня з'являються нетипові операції. Тобто кожного дня на картці з'являється 100-200 тис. грн. Також банк може звернути увагу на кількість операцій з картками, які вважаються нормою. І від цього показника теж можуть відбуватися додаткові обмеження», - пояснив Дубас.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також