В Україні хочуть послабити обмеження щодо виїзду чоловіків за кордон

Зміни розглядають, але зважатимуть, щоб українці цим не зловживали

Чоловік намагався перетнути кордон у "бебі-боксі" /скриншот відео "24 Канал"

Радник керівника ОП Олексій Арестович заявив, що обмеження на виїзд за кордон чоловікам можуть послабити, інформує «УНІАН».

Арестович сказав, що обмеження можуть пом’якшити.

«Це величезне питання. Зараз триває дискусія, щоб окремим категоріям чоловіків дозволили виїжджати за кордон, принаймні короткотерміново. Адже волонтери і так виїжджають, з зобов’язанням повернутися. Бізнесмени, науковці, багато категорій чоловіків, які цього потребують (дозволу на виїзд за кордон)», — сказав Арестович.

Проте для цього потрібна зміна законодавства і рішення Верховної Ради. За словами Арестовича, це займе певний час.

«Дискусія триває. Такі рішення нелегко ухвалювати під час війни. Будь-яка помилка може обернутися докорами: «Ага, якщо б не це, то це було б так». Це дуже складно і морально, і організаційно, і законодавчо. Але дискусія триває щодня і стає напруженішою. Адже економіку також треба запускати», — зазначив радник голови ОП.

Як повідомляє «24 Канал», раніше голова ВР Руслан Стефанчук розповів, що у Верховній Раді обговорюють ініціативи для послаблення обмежень щодо виїзду чоловіків за кордон. Зміни розглядають, але зважатимуть, щоб українці цим не зловживали.

Як чоловіки намагаються виїхати з України

Зазначимо, що впродовж російсько-української війни прикордонники викривають чимало осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон. Є й такі, що нелегально переправляють військовозобов’язаних. 

Нещодавно подібного «патріота» викрили на Закарпатті. 32-річний чоловік переїхав на Закарпаття з Маріуполя. Для перетину кордону він ліпив наліпки «капелан» і «гумдопомога», щоб перевезти чоловіків.

В Одеській області прикордонники, поліцейські та територіальна оборона затримали 26-річного чоловіка в жіночому одязі, який хотів перетнути кордон. Він планував потрапити до Молдови.

У Чернівецькій області, на пункті пропуску «Порубне», чоловік також одягнув жіноче вбрання, перуку та навіть зробив макіяж. Він був з дитиною і намагався перетнути кордон. Охоронцям рубежу ухилянт показав паспорт дружини.

Нещодавно у Львові затримали чоловіка, який за 10 тисяч доларів виготовляв фейкові довідки для перетину кордону.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також