В Україні хочуть призивати чоловіків, які добре володіють іноземними мовами: причина

Такі люди потрібні для освоєння сучасного західного озброєння

ФОТО: ілюстративне

ТЦК отримали запит на мобілізацію чоловіків, які добре володіють іноземними мовами. Про це на брифінгу розповів начальник Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Володимир Арап, пише «Арміяінформ».

 За його словами, такі люди потрібні для освоєння сучасного західного озброєння.

«Зараз маємо запит на громадян, які на високому рівні володіють англійською, німецькою та французькою мовами. Такі фахівці потрібні для співпраці із закордонними інструкторами, які допомагають нашим військовослужбовцям опановувати новітні види озброєння, отримане від міжнародних партнерів», – сказав Володимир Арап.

Водночас він нагадав, що планові завдання з мобілізації для регіонів визначає Генштаб Збройних сил України. Натомість ТЦК та СП діють відповідно до вказаних вимог – направляють необхідну кількість військовозобов’язаних до визначених військових навчальних центрів та закладів. Надалі представники цих установ вже на місці проводять аналіз та вивчення морально-ділових якостей кожного конкретного мобілізованого з метою визначення його подальшої профільної підготовки.

Також полковник Володимир Арап зазначив, що жоден військовозобов’язаний не може бути призваний до військової частини, яка залучена в зоні бойових дій, без фахової підготовки.

«Це категорично заборонено Генеральним штабом. Навіть та людина, яка проходила військову службу раніше, спочатку направляється до загальновійськових полігонів, навчальних центрів або на курси підвищення кваліфікації. Розподіл по військових частинах та установах відбувається після місячної або півторамісячної підготовки», – наголосив начальник Харківського обласного ТЦК та СП.

Читайте також, мобілізація в Україні 2023: кому влітку роздаватимуть повістки.

Крім того, він додав, що відповідно до указу президента від 1 травня, загальну мобілізацію було продовжено на три місяці – до 18 серпня. Зокрема, мобілізації підлягають військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають права на відстрочку.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також