В Україні хочуть стягувати податки з громадян, які мають менше трьох дітей

Платниками «демографічного збору» пропонують зробити всіх фізичних осіб – резидентів України віком від 21 до 58 років.

Ілюстрація: Антикор

Нардеп від партії «Слуга народу» Сергій Гривко зареєстрував законопроєкт №11264 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні», яким пропонується запровадити «податок на бездітність».    

Проєкт закону опубліковано на сайті Верховної Ради, інформує ТСН.

Платниками «демографічного збору» пропонують зробити всіх фізичних осіб – резидентів України віком від 21 до 58 років. 

Пропонується запровадити такі ставки збору:

1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей;

1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину;

0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.

Винятком стануть особи, які мають трьох або більше дітей; особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки; особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його метою та завданнями є створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні, надання всебічної (фінансової, соціальної, психологічної, правової та іншої) підтримки сім’ям з дітьми (у довгостроковій перспективі – також надання підтримки молодим громадянам України, які вступають у доросле життя), забезпечення сімей з дітьми доступним житлом, транспортними засобами, задоволення інших їх соціально-економічних потреб, а також підвищення престижу материнства (батьківства) та стимулювання підвищення рівня народжуваності в Україні. 

Законопроєктом, зокрема пропонується формування стабільного джерела покриття відповідних витрат у вигляді запровадження «демографічного збору».  

Податковим агентом щодо демографічного збору є банківська установа, інша фінансова установа, оператор поштового зв’язку, а також будь яка інша фізична або юридична особа, яка приймає безготівковий платіж на користь платника збору.

Читайте також: у ВР цього тижня ухвалять нові кадрові зміни.

Податкові агенти визначають категорію платника збору та індивідуальну відсоткову ставку збору на підставі документів, наданих клієнтами – фізичними особами.  

скриншот

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також