В Україні хочуть запровадити нове свято

Міжнародний чоловічий день

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови про встановлення в Україні Міжнародного чоловічого дня.  Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Ініціаторами проєкту постанови за номером 10270 виступають народні депутати від різних політичних фракцій. Так пропозицію встановити нове свято висловили Марія Мезенцева та Олександр Мережко від «Слуги народу», а також Ярослав Юрчишин від «Голосу».

Мета проєкту – привернути увагу до важливості ролі чоловіків у суспільстві та відзначити їхні досягнення. Цей день є офіційним святом у понад 80 країнах світу, включаючи США, Канаду, Великобританію, Францію та Німеччину.

Якщо проєкт буде пітриманий, то в Україні Міжнародний чоловічий день буде відзначатися щорічно 19 листопада. 

«Однією з основних принципів сучасного правозабезпечення є принцип гендерної рівності. В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте, для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити і Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності. Воно показує, що суспільство визнає важливість прав та проблем чоловіків, а також їхній внесок у суспільство. Це може стимулювати позитивні зміни в уявленнях про стать і взаємини між статями», – йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також: як у Львові відзначатимуть 10-ту річницю Революції Гідності

Вперше Міжнародний чоловічий день був відзначений у 1996 році в Мальті, а потім отримав велику популярність у Тринідаді і Тобаго. У 1999 році доктор Джером Тілуксінгх з Університету Вест-Індії виступив з ініціативою створити це свято, щоб підкреслити важливість ролі чоловіків у суспільстві.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт