В Україні хочуть запровадити новий податок, щоб фінансувати доплати військовим

Податок на алкоголь

Нардеп «Слуги народу» Георгій Мазурашу пропонує Верховній Раді підвищити на 10% акцизи на алкогольні напої та збільшити за рахунок виручених коштів видатки на виплати військовослужбовцям.

Відповідні законопроєкти №9251, 9252 та 9253 зареєстровано в парламенті.

Автор законодавчої ініціативи пропонує внести до держбюджету-2023, Бюджетного та Податкового кодексів зміни, які передбачають запровадження акцизного податку 10% із мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.

“Проста законодавча ініціатива, яка принесе в бюджет додаткові мільярди на виплати військовим (а після війни - на реабілітаційно-спортивну та фізкультурно-оздоровчу інфраструктуру) - через запровадження акцизного податку 10% на алкоголь”, – повідомив він.

Читайте також: Верховна Рада проголосувала за повернення доплат у 30 тисяч гривень військовим,  працівникам ДСНС і поліцейським.

Згідно із законопроєктом, відповідні додаткові кошти можуть бути спрямовані на виплати військовослужбовцям та іншим категоріям громадян, які залучені до боротьби проти російської агресії, під час воєнного стану (і до кінця року, в якому воєнний стан буде скасовано).

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт