В Україні хочуть звільнити від мобілізації ще дві категорії населення

Наукові працівники та родичі загиблих чи безвісти зниклих під час війни

Сьогодні, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкти № 7481 та № 7352 у першому читанні. Про це повідомили нардепи Ярослав Железняк та Юлія Грішина.

Законопроєкти № 7481 планується розширення переліку людей, які не підлягають призову під час мобілізації на громадян, чиї рідні загинули на війні з Росією. 

За основу проголосувало 298 депутатів

Підготовка до другого читання буде за скороченою процедурою (тобто 7 днів на правки).

Тож мобілізації не підлягатимуть — жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Законопроєкт № 7352 поширює право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, які працевлаштовані за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та не мають вченого звання та/або наукового ступеня.

Тож мобілізації не підлягатимуть — наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, за умови що вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Нагадаємо, порушив ПДР — отримав повістку: у ЗСУ роз’яснили законність таких дій.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також