В України є непогані шанси пройти два місяці без відключень світла

Заява Володимира Кудрицького

У серпні очікується більше генерації електроенергії, завдяки чому тривалість відключень має зменшитися. Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький в інтерв'ю Суспільному.

Вже приблизно за два тижні з ремонтів виведуть деякі генеруювальні потужності, тож дефіцит у системі стане трохи меншим. Далі він продовжуватиме поступово знижуватися протягом серпня. Тож імовірно, що у вересні та жовтні відключення або мінімізують, або їх зовсім не буде.

«Якщо не буде нових масштабних обстрілів, у нас є непогані шанси пройти вересень і жовтень або без відключень, або з радикально меншими, ніж зараз», — сказав Кудрицький.

Також велику роль в обсягах дефіциту відіграє спека та те, чи буде вона спадати. Температура повітря впливає як на споживання електроенергії, так і на імпорт з Європи, адже там зараз також проблеми з нестачею електрики.

Погода, за словами голови правління Укренерго, змінює споживання електроенергії на 15–20%. А для енергосистеми різниця у 15% між одним днем й іншим є дуже великою.

«Якщо спека спаде в Україні й у Європі, це дасть можливість залучати більше електроенергії з європейського напрямку», — зазначив Кудрицький.

Енергетики мають різні сценарії розвитку подій на найближчі місяці, але працюють, «відштовхуючись від найгірших». Якщо спека спаде, а інтенсивних й успішних для ворога обстрілів не буде, то українці відчують суттєве зменшення тривалості відключень.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
  2. У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях
  3. Папа Римський заявив, що план візиту до України готовий, але його складно реалізувати
  4. Уряд готує нові контракти для воїнів ЗСУ
  5. Святковий ажіотаж: У ДПСУ повідомили, де найменші черги на кордоні з Польщею

Найчитаніше

  1. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад півтора року вважався безвісти зниклим
  2. На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
  3. У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях
  4. На трасі «Київ-Чоп» у припаркований «Mercedes», де було подружжя львів’ян з дитиною, в’їхав закарпатець на «Volvo»
  5. Зупинилося серце воїна з Львівщини Миколи Безика, який захищав Україну з перших днів великої війни