В Україні масово перевірять переселенців

Пересленцям можуть скасувати статус ВПО

Сьогодні, 15 березня, віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук та представники Мінсоцполітики і Нацсоцслужби обговорили питання вибіркових перевірок внутрішніх переселенців. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Кількість перевірок у порівнянні з минулим роком знизилася майже у 12 разів.

Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз’яснення територіальним органам соціальних служб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації. 

«Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги», – зауважила Ірина Верещук.

Читайте також: польські полковники вважають, що найближчі тижні будуть вирішальними.

У разі неявки  до органу соціального захисту населення переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт