В Україні масово закриваються ФОПи

Названо причини

В Україні за два тижні лютого закрилося більше ніж 36 000 ФОПів, відкрилося — 25 700.

Як повідомляє «LIGA.Бізнес», верше з січня 2017 року, коли почалася хвиля ліквідації «сплячих ФОПів», кількість фізосіб-підприємців, що припинили діяльність, перевищила кількість нових зареєстрованих ФОПів, свідчать дані «Opendatabot».

У січні 2022 року відкрилося 23 900 ФОПів, закрилося 23 200.

Поточне зниження кількості ФОПів можна пояснити трьома факторами, прокоментував  голова Асоціації представників малого та середнього бізнесу Києва Максим Тютюнников.

Перший — набрання чинності 1 січня закону про обов’язкове використання касових апаратів (РРО) для ФОПів 2–4 групи.

Другий — несприятливий інформаційний фон про можливу повномасштабну війну РФ проти України.

Третій — енергетична криза, яка призвела до збільшення оплати за комунальні послуги та оренду приміщення.

Також нова мінімальна зарплата та прожитковий мінімум автоматично підвищили податки для ФОПів на спрощеній системі оподаткування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість черг, паперів, нервів: оголошено про запуск більш ніж 10 нових послуг в додатку «Дія»

З 1 січня 2022 року ФОПи зобов’язані використовувати РРО (або віртуальні аналоги – програмне РРО), якщо вони отримують платежі готівкою або платіжними картками. В іншому випадку на них чекає штраф — 100 % від ціни першого проданого без реєстратора товару та 150 % за кожен наступний. Виняток — перша група ФОПів.

В Україні зареєстровано 84 804 нових ФОПів у 2021 році, що є найвищим показником реєстрацій з 2017 року. ФОПи заплатили 34,8 млрд грн єдиного податку до держбюджету 2021 року, що є найвищим показником за останні п’ять років.

9 лютого 2022 року Кабінет міністрів звільнив фізосіб-підприємців із сіл та селищ від обов'язкової установки касових апаратів (РРО).

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також