В Україні можуть підвищити тарифи за електроенергію: що це означає

Існує чотири варіанти підвищення тарифів

В Україні вже з наступного місяця, квітня 2023 року можуть підвищити вартість електроенергії для населення.  Про це з посиланням на матеріал UBR, пише Уніан.

За даними видання, можливе навіть повне скасування фіксованих тарифів і переведення побутових споживачів на вільне ціноутворення. 

Пропонують кілька схем підвищення тарифів, за однією з них вони зростуть у два рази – з нинішніх 1,44 грн/кВт-год до 2,8 грн/кВт-год.

Необхідність збільшення тарифів влада пояснює кількома причинами, головна з яких гостра потреба відновлення пошкодженої в результаті російських атак енергетичної інфраструктури до наступного опалювального сезону. А на це необхідні величезні суми.

Впровадити повноцінний ринок для електроенергії в Україні хотіли ще до повномасштабної війни. І ось обстріли енергетичної інфраструктури та зростання собівартості комунальних послуг знову повернули до порядку денного питання підвищення тарифів.

Наразі розглядають кілька концепцій підвищення тарифів, найрадикальніша - зростання цін одразу до ринкового рівня.

За іншими схемами пропонується запровадити графіки поетапного підвищення.

"Всього існує чотири варіанти підвищення тарифу", - сказав UBR перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.

Так, за одним з них для невеликих обсягів споживання передбачається тариф у 2,8 грн/кВт-год, а для великих можуть встановити ринкову ціну. Ще одна схема - встановити для всіх споживачів єдиний тариф у 2,8 грн за кіловат.

Читайте також: як можна знизити тарифи на «світло»

Додамо, що в Україні було запроваджено мораторій на підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, а також на газ та його розподіл для всіх категорій споживачів на період воєнного стану і півроку після його завершення

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також