В Україні можуть ввести покарання за образу військових: зареєстровано законопроєкт

Штраф, арешт або виправні роботи

ФОТО: ілюстративне

Народні депутати пропонують запровадити адміністративну відповідальність за неповагу до українських військовослужбовців. Порушників можуть штрафувати або ж арештовувати. Про це йдеться у картці законопроєкту № 10014, який зареєстрували в парламенті.

Згідно з карткою законопроекту, його ініціатором є народний депутат Федір Веніславський.

Зазначається, що метою і завданням прийняття цього законопроекту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення юридичної відповідальності громадян за прояв таких негативних явищ, як злісна непокора, образа, образливе чіпляння у стосунках з військовослужбовцями Збройних сил України та інших військових формувань, перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод, а також запобігання таким негативним явищам у суспільстві. 

 Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею, яка передбачає накладення певного розміру штрафу або громадські роботи, або виправні роботи з відрахуванням частини заробітку, або суспільно-корисні роботи, або адміністративний арешт за публічно виявлену по відношенню до військовослужбовців образу, за образливе чіпляння до них чи перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод.

Нагадаємо, фітнес-тренеру, який показав непристойний жест працівникам ТЦК, обрали запобіжний захід (ФОТО).

Згідно з документом, карати пропонують: штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (від 3400 до 5100 грн) або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або суспільно-корисні роботи на строк від 240 до 360 днів, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк