В Україні обмежать використання Telegram: де і для кого
Йдеться про органи державної влади, військові формування та об’єкти критичної інфраструктури

Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджеру Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.
Про це йдеться у повідомленні НКЦК.
Як зазначається, наразі дуже важливо спрямовувати зусилля на посилення національної безпеки та ефективної протидії загрозам у кіберпросторі. Однією з таких є використання месенджера Telegram, особливо під час повномасштабної війни Росії проти України. Начальник ГУР МО України Кирило Буданов навів обґрунтовані дані щодо наявності у російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних.
"Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки", – наголосив він.
Представники СБУ та ГШ ЗСУ зазначили, що Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
"З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури", – зазначають у НКЦК.
Наголошують, що виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків.
varta1.com.ua: Новини

До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
- У Польщі за скоєння зухвалого злочину оголосили в розшук 26-річного українця (ФОТО)
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Козицький заявив, що у Львові потрібно перейменувати вулицю на якій розташовані обласна адміністрація та обласна рада
- Поліція посилює безпеку на Великдень: можливі перевірки біля храмів
Найчитаніше
- На Львівщину «на щиті» повертаються двоє братів полеглих на війні - Радіонов Роман та Радіонов Олександр
- На Тернопільщині брат і сестра померли вдома і пролежали мертвими у будинку кілька місяців (ФОТО)
- Стало відомо про загибель двох молодих Героїв з однієї громади Львівщини
- В Україні запроваджуються зміни для осіб зі статусом внутрішньо переміщених осіб
- У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
Коментарі