В Україні продаватимуть молоко з порадами щодо правильного виховання дітей
Насильство над дітьми в Україні подекуди набуває загрозливих форм. 4-річна Надійка отримала удари пляшкою, ногами і кулаками по голові за те, що не захотіла їсти тарілку супу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Через півтори доби дитина померла в своєму ліжечку. Менш ніж за тиждень, у цьому ж регіоні, від батьківської руки вмирає інша маленька дівчинка. На Закарпатті мати заморила сина голодом, а на Кіровоградщині, із сім’ї депутата, забрали ледь живого хлопчика — він важив удвічі менше своєї норми. Ми б воліли цього ніколи не показувати, але у ТСН ледь не щодня дзвонять бувалі педіатри та полісмени — вони приголомшені масштабами насилля над дітьми.
Це трагічні фінали та страшна статистика: щотретя дитина в Україні зазнає насилля. І переважна більшість кривдників — це не мачухи чи божевільні маніяки, а рідні неньки і татусі, не завжди бідні чи алкоголіки. Але завжди певні в тому, що дитина — то їхня власність, а побиття — не гріх, а наука. 70 % дорослих українців визнають, що ляпас по сідницях — популярний метод виховання. Майже третина дорослих вважає, що без фізичного покарання дитину не виростити. Але найбільше діти скаржаться на психологічне насилля — під тиском дорослих живуть 45 % сучасних дітей.
Хто виросте з тих, які витерпіли і вижили? Загартовані, дисципліновані і... нещасні воїни. Едуарду 41 рік, зовні це не чоловік, а скеля. Насправді це досі маленький хлопчик, нездатний відплатити... матері, котра неодноразово доводила його до думок про суїцид. Сина вона виховувала сама, авторитет добувала паском і голодом — покаранням була заборона навіть торкатися холодильника. Як підріс, удари пішли у самісіньке серце: «Нічого з тебе не буде, нічого в тебе не вийде, жодна дівчина з тобою жити не буде».
Хлопчик, що колись утік від деспотичної мами, досі бігає від жінок і від успіху. Він досі внутрішньо страждає і не може зрозуміти, за що йому це.
«Наші три–чотири попередні покоління були весь час у стані виживання. Біль, страждання та стосунки агресивно-жертовні, травматичні — вони заклали болісний фундамент домашнього насильства, котрий ми зараз бачимо», — пояснює психолог.
Розірвати це коло можна нинішнім батькам. ЮНІСЕФ в Україні пропонує відверто поговорити про насильство і розпочинає масштабну соціальну акцію: усе починається зі слова. Креативно-психологічний десант хоче навчити тат і мам «розрулювати» складні ситуації без допомоги рук.
Вони записали шкідливі фрази, підслухані в пісочниці, і пропонують альтернативу: замість «Відчепися від мене» — «Послухай, я зараз втомлена, погуляй поки сама, а потім пограємо разом», замість «Як тобі не соромно» — «Давай не заважати іншим, це може їх лякати/засмучувати», замість «Зараз впадеш, жаліти не буду» — «Будь уважним, дивися під ноги». Поради планують помістити на пляшку молока — популярний молочний виробник поступився місцем на етикетці. 50 тисяч пляшок з інструкціями проти агресії вже розвезли по всіх містах і селах України. У кіосках та супермаркетах до кінця року продаватиметься подвійно корисне молоко. Організатори акції вірять у силу підсвідомості: от постоїть така пляшка в холодильнику, одна, друга, третя — і потім батьки, хочуть чи ні, замисляться, перш ніж травмувати словом, і напевно зупиняться перед тим, як занести руку.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- Вже другий міський голова на Львівщині заявив про притягнення до відповідальності за зрив мобілізації
- У Львові начальника управління освіти забрав ТЦК з-під Ратуші: Закалюк прокоментував інцидент
- "Укрпошта" скоротить строки доставки по Україні: коли очікувати на зміни
- ТЦК мобілізувало керівника виробництва тепловізорів для дронів, який на третьому році війни прийшов, щоб стати на облік
- Війна росії проти України не буде завершена в найближчі місяці
Найчитаніше
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим
- У ТЦК розповіли, чи подадуть у розшук обмежено придатних, які не пройдуть ВЛК
- Увага! На Львівщині безвісти зникла жінка
- У вагоні вантажного потягу українські прикордонники знайшли невідомого чоловіка, який назвався іноземцем (ФОТО)
- У Львові начальника управління освіти забрав ТЦК з-під Ратуші: Закалюк прокоментував інцидент
Коментарі