В Україні проведуть 19-й Всеукраїнський диктант єдності

1312700
1312700

19-й Всеукраїнський диктант єдності на Українському радіо проведуть за новими правилами і новим правописом. Про це інформує «Українське радіо»

До Дня української писемності та мови Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Початок акції — 8 листопада 2019 р., об 11:00 год. Місце проведення — Національна бібліотека ім.В.Вернадського. 

Об 11:20 год., у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26, читатиме диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

У читальній залі Національної бібліотеки ім. В. Вернадського писатимуть диктант запрошені гості — політики, знаменитості, журналісти. 

Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45–12:00 год.) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у «Facebook» (UA: Українське радіо), або на вайбер — 097-107-107-9. Повідомлення надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою впродовж 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами. 

З 12:00 до 12:15 год., у прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками. 

Дмитро Кулеба, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: «На жаль, ми почали менш грамотно писати. Коли набираємо текст на комп’ютері, програма автоматично виправляє помилки. Коли листуємося в месенджері, пропускаємо коми та інші знаки. Насправді, писати грамотно і правильно — це прикольно і красиво. Закликаю написати диктант національної єдності разом з Українським радіо. Перевірте себе і підтримайте українську мову!».

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.