В Україні реформують пенсійну систему

Реформа розробляється спільно з Міністерством фінансів, Світовим банком та МВФ

Сьогодні, 26 січня Міністерство соціальної політики анонсувало масштабну реформу пенсійної системи, метою якої є справедливіші та стабільніші виплати для громадян. Про це повідомляє міністр соцполітики Денис Улютін в інтерв'ю РБК-Україна.

Основна ідея – зробити пенсію залежною від внесків у солідарну систему: чим довше людина працювала, тим більше отримає виплат. Наприклад, пенсія вчителя зі стажем 40 років може зрости у півтора-два рази.

Спецпенсії поступово переводять у професійні пільги, щоб надмірні виплати не фінансувалися з солідарної системи. Базова соціальна виплата для тих, хто не має достатнього страхового стажу, у 2026 році становитиме 2595 грн. Накопичувальна пенсійна система залишатиметься добровільною, адже обов’язкові фонди у світі показали низьку ефективність.

Реформа розробляється спільно з Міністерством фінансів, Світовим банком та МВФ, щоб забезпечити фінансову стабільність та не створювати додаткового навантаження на бюджет.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також