В Україні розформують 5 міністерств

З наявних 19

Кабмін чекають серйозні скорочення. Про це пише NV з посиланням на джерела в Офісі Президента.

Йдеться про розформування щонайменше 5 міністерств із 19 наявних, але ще жодних робочих груп із цього приводу в уряді не збирали.

«Частина функцій скорочених міністерств перейде під управління офісу прем'єра, — у так званий Центр уряду. А ось змінювати самого Шмигаля, незважаючи на чутки, президент поки що не планує», – ідеться у статті.

За даними видання, ставлення до Шмигаля позитивне. Крім того, він не набрав такої кількості негативу, через який на нього можна повісити всі «гріхи» і прибрати з посади. Водночас, за даними видання, на крісло глави уряду розглядали Юлію Свириденко – першого віцепрем'єра та міністра економіки, а також Олексія Чернишова – СЕО НАК Нафтогаз України.

Уряд веде роботу зі зміни формату, зокрема, щодо скорочення кількості міністерств.

«Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців», – сказав глава Кабміну. І додав, що влада також працює над створенням сильного Центру уряду, який зосередить на собі допоміжні, адміністративні функції.

Насамперед «під ніж» можуть піти міністерства, у яких немає призначених керівників, або ті, чиї функції фактично здатні виконувати інші відомства. Це – об'єднання «соціальних» міністерств.

«Питання є і до деяких міністрів, і до віцепрем'єрів, наприклад, до Ірини Верещук, — її Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій планують розформувати», – йдеться у повідомленні.

Прибрати можуть Міністерство культури та інформполітики, яке поки що не має свого керівника, і розподілити його функції між іншими відомствами. І Міністерство агрополітики, об'єднавши його з Мінекономіки.

Водночас джерело редакції в уряді повідомило, що 40% документації, яка зараз є щодо євроінтеграційних процесів, стосується аграрної теми. Це складні процеси, які Мінекономіки «не потягне». Наміру скорочувати Мінагро – немає.

Читайте також: у МЗС повідомили про нову посаду Залужного

Також на Банковій розглядати імовірність скоротити Міністерство ветеранів і передати його функції Мінсоцполітики. Наразі від цього відмовилися, і нинішнього в.о. керівника Мінветеранів Олександра Порхуна планують призначити міністром.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також