В Україні розпочалася "м'яка" мобілізація

Цивільні вербувальники пропонують патріотично налаштованим українцям іти на війну

фото: ЛМР

В Україні розпочалася «м'яка» мобілізація під прапорами призову до Збройних сил, пише УНІАН з посиланням на Reuters.

Видання зазначає, що далеко від окопів, у впорядкованих нових центрах по всій Україні, цивільні вербувальники, озброєні ноутбуками та пакетами інформації, пропонують патріотично налаштованим волонтерам можливість приєднатися до ЗСУ.

«Оскільки зусилля України призвати достатню кількість людей для боротьби з Росією отримують критику з боку громадськості, чиновники оборони та військові підрозділи розпочинають багатоплановий наступ, щоб залучити громадянську армію для протистояння вторгненню», - йдеться у матеріалі.

За словами авторів, цей більш м’який призов проводиться на сайтах пошуку роботи та в аутріч-центрах, а також на рекламних щитах і в соціальних мережах, і пропонує новинку військового часу. Так, кандидати можуть вибрати свій точний підрозділ і ролі відповідно до своїх навичок, наприклад, а також як довго вони будуть служити.

Наталія Калмикова, заступник міністра оборони, сказала, що військові планувальники визнають, що в демократичній країні надання людям певного вибору може бути ключовим у залученні їх до армії.

«Захищати нашу країну зараз приходять не ті люди, які обрали військову кар'єру: це цивільні. А цивільні звикли, що можуть вибирати», - сказала військова.

Видання нагадує, що Київ відчайдушно прагне поповнити свої виснажені сили, яких Росія значно переважає чисельністю та озброєнням на 1000-кілометровому фронті, коли війна вступає в третій важкий рік.

Читайте також: у Львові запрацював центр рекрутингу 24-ї ОМБр імені короля Данила.

«Початковий патріотичний потік добровольців, які ринули в армію після вторгнення в лютому 2022 року, вичерпався. Уряд визнав, що його призов на військову службу зіткнувся з труднощами: тисячі людей ухиляються від призову, а деякі намагаються втекти за кордон, а не воювати в окопах», - резюмує видання.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також