В Україні розширять заборону на використання пластику: що може зникнути цього разу

Заборона на використання пластикових пакетів стає дедалі ширшою

ФОТО: ілюстративне

З 1 січня 2023 року в українських торгових мережах та закладах громадського харчування остаточно заборонили використання надтонких і тонких пластикових пакетів. Тепер народні депутати хочуть розширити цю заборону ще й на використання продукції з оксорозкладного пластику і одноразових пластикових виробів.

Міністерство захисту навколишнього середовища уже передало до Верховної Ради законопроєкт №6077 «Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище».

Про це пише Today.ua.

Документ забороняє обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів.

Йдеться зокрема про ватні палички, соломинки, одноразовий посуд, харчові контейнери, контейнери та місткості для напоїв із пінополістиролу тощо.

Заборона стосується всіх виробів з саморозкладного пластику, крім контейнерів з біорозкладного пластику і склянок з целюлози з полімерним покриттям («паперові» стаканчики).

Коли народні депутати підтримають цей законопроєкт, ватні палички чи соломинки буде заборонено не тільки продавати в Україні, але й продавати їх в інші країни.

Поки заборона не стосується вологих серветок та сигарет з фільтром, але їх треба обов'язково маркувати згідно з європейським маркування для одноразових виробів, що містять пластик.

Нагадаємо, що в Україні остаточно заборонили тонкі пластикові пакети.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк