В Україні штрафуватимуть за використання назв брендів алкогольних напоїв

Стосується «шампанського» та «коньяку»

ФОТО: ілюстративне

В Україні запропонували штрафувати за незаконне використання зареєстрованих брендів з грудня 2024 року. Так, планується ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері географічних зазначень спиртних напоїв.. Про це йдеться в проекті № 10162 про зміни Кодексу України про адміністративні правопорушення, який Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту, метою його прийняття є встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері схем якості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, сфері географічних зазначень спиртних напоїв.

Зазначається, що за посилання на офіційні назви спиртних напоїв та їхнє географічне значення в описі, представленні та маркуванні алкогольних напоїв та харчових продуктів передбачається штраф в розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Київська влада закупила алкоголь на майже 100 тисяч гривень.

 Як йдеться в пояснювальній записці, закон «Про географічні зазначення спиртних напоїв» вводиться в дію 28 грудня 2024 року.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк