В Україні скоротять тривалість відключень світла: що зміниться

Атомна генерація додала 1220 МВт потужності до енергосистеми України

Фото: ілюстративне

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що в Україні скоротять тривалість відключень світла.

Про це йдеться на урядовому порталі.

За словами Галущенка, завдяки завершенню ремонту енергоблоків однієї з українських АЕС дефіцит генерації в енергосистемі суттєво знизиться. Таким чином, це дозволить скоротити тривалість відключень електроенергії.

При цьому Галущенко роз'яснив, що йдеться про завершення середнього планово-попереджувального ремонту одного енергоблока АЕС та підключення його до електромережі, а також поновлюваний ремонт (із заміною ротора) іншого енергоблока, завдяки чому він повернувся на свою максимальну потужність, додавши в енергосистему ще 2 електроенергії.

«Таким чином, зараз в Україні працюють усі дев'ять енергоблоків атомних електростанцій, розташованих на підконтрольній державі території. Шість енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС зупинено», - розповів міністр.

Тим часом голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький сьогодні, 13 лютого, повідомив в ефірі телемарафону, що дефіцит потужності в енергосистемі не прогнозується, тому відключень у більшості областей не буде.

Виняток становить частина Одеської області (місто Одеса та Одеський район), де повністю не заживили енергосистему, а також Харківська та Хмельницька області, які найбільше постраждали під час останньої атаки росії.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Сова

Читайте також