В Україні спростували наратив російської пропаганди щодо енергетики

Не поширюйте фейку

Фото ілюстративне

Російські окупанти поширюють фейк про те, що нібито Україна, в багатьох регіонах якої тривають стабілізаційні відключення електроенергії після обстрілів РФ, експортує енергію до Євросоюзу 

Міф спростували на сторінці  Центру протидії дезінформації 20 листопада.

 Зазначено, що за допомогою подібних повідомлень РФ намагається ввести в оману українців і відвернути увагу суспільства від єдиної причини відключення електроенергії – ракетних атак по енергооб’єктах України. 

«Те, що поширювана інформація є фейком, підтверджують такі факти: експорт електроенергії з України зупинено ще 11.10.2022 року рішенням Міненергетики, одразу ж після першої атаки на енергосистему; припинення експорту підтверджується результатами аукціонів із доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж, що є на електронній аукціонній платформі »Укренерго", – акцентували в ЦПД.

Експерти наголосили, що усі доступні потужності української генерації наразі працюють виключно для потреб українських споживачів і закликали довіряти лише інформації з перевірених джерел.

Додамо, що з середині жовтня росіяни націлилися на знищення української енергетичної інфраструктури. Під час перших атак було пошкоджено 30% енергетичної інфраструктури України.  

Зараз енергетики працюють над відновленням інфраструктури

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена