В Україні ситуація з COVID-19 серед ув’язнених критична: через пандемію випускали в’язнів в країнах Європи, однак в Україні до такого кроку не вдались
В Україні ситуація з захворюванням на COVID-19 серед ув’язнених критична.
Як пише «ZMINA», про це повідомили правозахисники в прес-центрі Українського кризового медіа-центру.
Після оголошення карантину правозахисники зверталися до влади, щоб та захистила людей, які перебувають у пенітенціарних установах, від впливу коронавірусу. Через пандемію тюрми випустили в’язнів, наприклад, в США, Ірані та 25 країнах Європи, однак в Україні до такого кроку не вдались. Законопроєкт з відповідною пропозицією вносили до парламенту, однак згодом зняли з розгляду.
За словами директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, наразі невідомо, що відбувається в пенітенціарних установах в плані статистики щодо ковіду, адже дані, які є в наявності, показують — ув’язнені взагалі не хворіють, а хворіє лише персонал.
“Сьогодні ми маємо ситуацію, коли засуджені хворі на невиліковні хвороби вмирають, хоча могли б жити. Коли помирають ті, хто міг би бути вилікуваний. Ситуація є важкою і ми піднімаємо питання повернення цієї сфери у підпорядкування до Міністерства охорони здоров’я. Спочатку керівництво МОЗ наївно сподівалося, що хворі ув’язнені будуть забиратися в лікарні, але було отримано рішучу відмову. Було в Мін’юсті підписано документи щодо боротьби з розповсюдженням ковіду, які відповідали міжнародній практиці, але через брак коштів не було нічого впроваджено. Навіть предмети особистого захисту були передбачені лише для персоналу», — розповів він.
Минулого року, як наголошує представниця Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталя Бородич, монітори Омбудсмана здійснили 135 візитів до установ Державної кримінально-виконавчої служби і скрізь фіксували порушення права на отримання належної медичної допомоги.
“Це нестача засобів захисту, відмова проводити температурний скринінг. Також відсутні приміщення для ізоляції. Наприклад, особи які виїжджають на судові засідання потім повертаються в загальні камери. Також ми помітили нестачу персоналу. Інфікування ув’язнених переважно відбувається через працівників місць ув’язнення”, — перераховує Бородич проблеми, з якими стикаються в’язні.
Нагадаємо, що раніше в’язні розповідали правозахисникам, що єдині заходи проти поширення коронавірусу, про які їм було відомо, — це заборона на пересування територією установ, на переміщення засуджених між установами, а також заборона побачень.
Навесні минулого року в Чернівецькому СІЗО в’язні порізали собі вени, бо боялися хворого на коронавірус сусіда. Також коронавірус виявляли в Лук’янівському СІЗО, де моніторинг Офісу Омбудсмана до цього показав нехтування санітарними правилами.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі