В Україні вчителям планують збільшити кількість уроків, позбавити доплат та перевести на короткострокові контракти

Новини УКРАЇНА

У відповідь педагоги підписують петицію, аби не допустити втіленню нових ініціатив

На сайті Верховної Ради України з’явилася електронна петиція, що стосується захисту соціально-трудових прав педагогічних працівників та недопущенні втілення нових ініціатив парламентського комітету з питань освіти. Про це розповідає пресслужба Всеукраїнської профспілки освітян.

Петицію "Стосовно недопущення звуження прав та гарантій освітян" зареєстрував голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

У документі міститься чітка вимога до парламенту – не допустити ухвалення норм, які погіршують умови праці педагогів. Зокрема, йдеться про такі ризики:

  • збільшення норми педагогічного навантаження з нинішніх 18 до 22 годин на тиждень;
  • припинення безстрокових трудових договорів із педагогами й переведення на короткострокові контракти;
  • скасування підвищень посадових окладів за педагогічні звання та інші види професійних надбавок;
  • вилучення гарантованих доплат за класне керівництво, перевірку письмових робіт, завідування кабінетами;
  • запровадження 36-годинного робочого тижня;
  • інші ініціативи, що звужують права освітян.

Окремий акцент зроблено на необхідності передбачити у держбюджеті-2026 кошти для реалізації ст. 61 закону України "Про освіту", яка встановлює рівень посадового окладу педагогічного працівника найнижчої категорії не менше трьох мінімальних заробітних плат, із належною диференціацією для інших категорій та підвищенням для науково-педагогічних працівників.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

ІВ
Ідіть в ....

Ахахаха. А освітяни думали ,що їм зроблять зп 4000 доларів? Та вони останні труси з педагогів знімуть аби не підвищувати зп. Але вони вирішили інакше: все зняти і надбавки і доплати, ще й підвищити кількість годин робочих. А якщо вирахувати скільки за годину , то викладачі будуть отримувати менше ніж 5 років тому))) ото влада. Ото хитрожопі. А щоб менше викладачі нили, просто з такими будуть контракт розривати і все. Викладачам потрібно звільнятися, а не петиції підписувати. Ці петиції до сраки. Просто тупо всім звільнятися!!!

І
Ірина

Я підтримую петицію

І
Інна

Петицію, я думаю, підтримають усі педагоги .

Р
Руслана

Всі ці пункти ввести у роботу і оплату ВР та призеденту

ОL
Оlena Lobur

Невігластво"широких народних мас", яке привело до влади лідерів рівня 95 кварталу дається взнаки. Сумно, але українці мають ту владу, яку собі хотіли. Але прозріння наступає занадто повільно.

Р
Роман

Лісовий та його команда - ліквідатори української освіти

О
Ольга.

Це влада, яка нищить майбутнє держави!

Читайте також

Найкоментованіше

  1. У МОУ оголосили, хто займе 50% посад штурмовиків та піхотинців
  2. У Львові засудили водія комунального автобуса, який на смерть збив прокурора
  3. Києво-Печерську лавру тимчасово закрили для відвідувачів
  4. У вівторок Львів попрощається з воїнами Віталієм Максимцем, Дмитром Кобановим, Олегом Руденком та Петром Теленьком
  5. Львівщина сьогодні прощається із сімома військовослужбовцями полеглими на війні

Найчитаніше

  1. Пасажирка водія, який скоїв у Києві ДТП з чотирма загиблими, розповіла деталі аварії
  2. Кабінет Міністрів України вніс зміни в систему бронювання військовозобов’язаних
  3. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2025 року
  4. На Львівщині у ДТП легковик затисло між вантажівками
  5. У поліції Львівщини повідомили подробиці ДТП за участі двох вантажівок і кросовера (ФОТО)