В Україні використають штучний інтелект для розмінування – Мінекономіки

Це допоможе швидше розміновувати

Штучний інтелект використають в гуманітарному розмінуванні території України. Міністерство економіки України та технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство для співпраці.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки 3 березня.

Підписання документа відбулося в Лондоні під час робочого візиту української делегації до Великої Британії.

«Наразі потенційно забрудненими є 156 тисяч квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад шість мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir – це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України», – зазначила Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Програма буде працювати з великими базами даних, які міститимуть як сталу інформацію, наприклад, оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися.

Читайте також: Українці скаржаться на те, що суми в платіжках за електроенергію не відповідають реальному споживанню

«Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи з застосуванням традиційних методів», – йдеться у повідомленні.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також