В Україні виявили 220 незаконних заправок (фото)

azs_210220_2
azs_210220_2

Серед викритих об’єктів — два підпільні нафтопереробні заводи та п’ять нафтобаз. Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення заходів із протидії незаконному обігу пального працівники територіальних управлінь стратегічних розслідувань та слідчих підрозділів поліції разом з іншими правоохоронними органами проводять відпрацювання місць його незаконного виготовлення, зберігання та реалізації.

Упродовж січня–лютого 2019 року поліцейські припинили функціонування 220 місць оптової та роздрібної реалізації пального, що працювали без відповідних ліцензій та дозвільних документів контролюючих органів. Це — підпільні нафтопереробні заводи, нафтобази, АЗС та ГАЗС, оптові місця реалізації та так звані точки продажу «з коліс».

Оптові місця продажу, як правило, розміщувалися у гаражних приміщеннях на територіях промзон. Для реалізації пального «з коліс» використовували вантажні автомобілі або мікроавтобуси, в яких встановлювали пластикові баки, насоси та пістолети. Таке переобладнання транспортних засобів становило загрозу не лише для «ділків», але і для оточуючих.

Серед викритих об’єктів — два нафтопереробні заводи та п’ять нафтобаз, що знаходилися у Дніпропетровській, Житомирській, Сумській, Кіровоградській, Луганській, Херсонській та Чернівецькій областях.

Виготовлена на нелегальних заводах паливна суміш реалізовувалася через фіктивні фірми реальним підприємствам, через підпільні та офіційні автозаправні станції або через так звані місця продажу «з коліс». Для маскування незаконної діяльності підроблювалися документи бухгалтерської та податкової звітності.

За результатами заходів поліцейські вилучили спеціальне обладнання вартістю 42,3 мільйони гривень.

Також із незаконного обігу вилучено 2 880 тонн пального на суму 46,6 мільйонів гривень.

Крім того, за фактами протиправної діяльності вже відкрито 138 кримінальних проваджень та складено 82 адміністративні протоколи.

Правоохоронці у цілодобовому режимі продовжують відпрацьовувати об’єкти продажу пального щодо законності їх діяльності.