В Україні з вересня запроваджується новий режим роботи шкіл – МОН

МОН передбачає, що це може спонукати організовувати навчальний процес у дві зміни

фото: Укрінформ

Всі заклади освіти, які розміщені “на захід від Києва”, мають вийти в офлайн-заняття. Такий новий режим роботи з початку нового навчального року заплановано міністерством освіти. МОН передбачає, що це може спонукати організовувати навчальний процес у дві зміни, проте уряд поставив перед собою завдання почати процес повернення до очної системи навчання школярів, про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький передає «LB».

Водночас він зазначив міста та регіони де ймовірно таких змін з 1 вересня не відбудеться внаслідок об'єктивних обставин – Харків, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв.

«Ми зараз рухаємося в той спосіб, що всі, хто є, умовно кажучи, на захід від Києва, всі заклади мають до вересня місяця вийти в офлайн. Однозначно всі. Це означатиме в багатьох випадках, що ми маємо переходити на дві зміни, ми маємо вчитися по вечорах, ми маємо дуже багато речей змінювати. Але офлайн без сумніву для нас є величезним пріоритетом і пріоритет для уряду загалом», – прокоментував новацію Михайло Винницький. 

Школи можуть продовжити звичайний освітній процес влітку, а також проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії і інші заходи. Водночас для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації влітку чи в зимовий і інший періоди, кожен навчальний заклад спирається на конкретні обставини, повідомляло раніше Міністерство освіти і науки України.

Читайте також: у Міністерстві освіти і науки роз’яснили коли буде останній дзвоник.

“Педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання”, – зазначає у роз'ясненні МОН.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також