В Україні за держзраду заарештували чинного депутата з ОПЗЖ
За матеріалами справи, він налагодив "ефективний механізм впливу на керівництво одного з правоохоронних органів України"
Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора 6 вересня затримали народного депутата IX скликання від забороненої політичної партії "ОПЗЖ", який перебував у розшуку за підозрою у державній зраді. Про це інформує СБУ.
Фігурант був завербований ФСБ задовго до початку повномасштабного вторгнення РФ і активно виконував завдання російської спецслужби.
За матеріалами справи, він налагодив "ефективний механізм впливу на керівництво одного з правоохоронних органів України".
Його протягом суботи затримали та доставили до суду, який застосував до нього раніше обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Прізвище СБУ не називає, але за даними УП, йдеться про Федора Христенка, якого мали екстрадитувати з Дубаю.
Довідково:
Федір Володимирович Христенко (нар. 11 жовтня 1983, с. Старогнатівка, Тельманівський район, Донецька область, УРСР) — український підприємець. Народний депутат України IX скл. від партії ОПЗЖ.
Заступник голови тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань перевірки та оцінки стану Укрзалізниці, розслідування можливої бездіяльності, порушення законів управлінням підприємства, що призвели до погіршення технічного стану та виробничих показників (з 27 січня 2021).
У липні 2025 року СБУ провела обшук майна Христенка, його підозрювали в державній зраді та співпраці з російськими спецслужбами. Його завербували ФСБ за часів президента Януковича, протягом тривалого часу він працював як резидент. Христенко підтримував контакт із детективом НАБУ Русланом Магамедрасуловим, якого затримала СБУ.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- У центрі Львова 20-річний молодик побив перехожого до тяжкого стану
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі