В Україні зафіксували перший випадок зараження новим штамом коронавірусу «Кракен», який здатний викликати серйозні захворювання

ВООЗ офіційно визнала його заразнішим за «Омікрон»

В Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен».

Як повідомляє МОЗ, випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 р. технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей штам може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше (наприклад, у США з 1 % на 47 тижні 2022 року до 8 % на 50 тижні).

З 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

Що ми знаємо про штам Кракен?

Як повідомляє «РБК-Україна» штам «Кракен» є наслідком злиття двох різновидів штаму «Омікрон». Цей варіант дуже заразний через надзвичайно високу активність зв'язування вірусу з клітинами людини (аналогія з міфічним Кракеном, який щупальцями обплутує свою жертву).

ВООЗ офіційно визнала його заразнішим за «Омікрон».

Які особливості нового штаму?

Симптоми будуть ті ж, що і при «Омікроні», зазвичай, тобто легке протікання.

Симптоми : підвищення температури, загальна слабкість, головний і м'язовий біль, нежить і чхання, кашель, першіння в горлі. В окремих випадках може погіршитися апетит та виникнути діарея.

Цікаво, що Кракен навчився обходити імунітет після раніше перенесеного ковіду, тому захист від Кракена мають лише вакциновані, за наявності мінімум однієї бустерної дози (якщо вакцинувалися першими 2 дозами понад 6 місяців тому).

Як і у випадку з іншими штамами, «Кракен» найбільш небезпечний для основних груп ризику – дітей, людей похилого віку та людей з хронічними захворюваннями.

Як повідомлялося, у ВООЗ заговорили про ще одну хвилю COVID-19 з новим штамом.

 
 

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)