В Україні запропонували мобілізовувати ув’язнених: у Раді розповіли про ідею

В Україні зараз приблизно 65 тисяч ув’язнених у колоніях і слідчих ізоляторах

Народна депутатка Мар’яна Безугла на своїй сторінці у Facebook повідомила, що у Верховній Раді запропонували мобілізовувати ув’язнених. Цього разу вона заявила, що, ймовірно, таке станеться після того, якщо буде ухвалений відповідний законопроєкт.

«В законопроєкт додано можливість мобілізації увʼязнених і судимих. Розподіл до підрозділу – за згодою командира. Також розробляється варіант підрозділів із тих, хто відмовляється виконувати завдання у складі звичайного лінійного батальйону, наприклад. Ці підрозділи можуть виконувати особливі завдання від бойових до інженерних тощо. Пишіть пропозиції, ідеї в коментарях», – написала в соцмережі Безугла.

Також нардепка розповіла ТСН.ua, чи випустять на свободу воювати таким чином і засуджених до довічного позбавлення волі.

«Поки що це опрацьовується. Неможливо (мобілізувати – Ред.) тих, хто засуджений за держзраду», - відповіла вона.

За її словами, не виключається можливість мобілізовувати тих, хто скоїв нетяжкі або навіть деякі тяжкі злочини.

«Це опрацьовується», – додала Безугла.

Колишній голова Державної пенітенціарної служби України, юрист Сергій Старенький каже, що, звісно, засуджені можуть принести певну користь, але є нюанси.

«З одного боку, та кількість чоловіків, яка відбуває покарання, можливо, могла б принести деяку користь і на фронті в якості військовослужбовців, – каже Сергій Старенький. – Але в цьому контексті треба розуміти плюси та мінуси всього цього».

За його словами, в Україні зараз приблизно 65 тисяч ув’язнених у колоніях і слідчих ізоляторах:

«З них приблизно 20 тисяч – це ті особи, які не засуджені та стосовно яких проводяться розслідування. Тобто ув’язнених – близько 40 тисяч. З них 4-5 тисяч – це жінки, неповнолітні, особи похилого віку. Крім них, є велика кількість в’язнів, які хворіють, мають інфекційні захворювання, які передаються від однієї людини до іншої. Тобто мобілізувати можно 5-10 тисяч ув’язнених. Я пропоную розглянути іншу можливість того, щоб ці люди були корисні для фронту. Я пропоную організувати держзамовлення для цих колоній. Ув’язнені можуть виробляти ті ж лопати для ЗСУ.  Користі від людей, які відбувають покарання, буде в цьому разі більше».

Сергій Старенький уточнив, що в Україні зараз відбувають покарання близько двох тисяч осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. Понад тисячу осіб засуджені за вбивство двох або більше людей.

«Кожен з них підпише що завгодно, щоб вийти на свободу. Гарантувати, що він буде воювати….Тим паче, у нього буде в руках зброя», – попереджає Старенький у коментарі для ТСН.ua.

Читайте також, низка факторів не відповідає інтересам ЗСУ: Залужний висловив зауваження щодо законопроєкту про мобілізацію

Він додає, що на тюремному виробництві ув’язнені здатні виробляти навіть запчастини до танків і є вдалі приклади цього. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)