В Україні запровадять єдиний розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю" для пільгового паркування
Зміни дозволять ефективніше регулювати використання пільгових паркувальних місць
Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який посилить захист прав водіїв з інвалідністю, зокрема ветеранів та ветеранок. Про це повідомляє Урядовий портал.
Кабінет Міністрів України ухвалив проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо користування перевагами, що надаються водіям з інвалідністю”, ініційований Мінветеранів. Це важливий крок до системних змін, які мають забезпечити належну реалізацію прав водіїв з інвалідністю, зокрема ветеранів та ветеранок.
Річ у тому, що попри заборону та штрафи, все частіше паркувальні місця для людей з інвалідністю займають водії, які не мають на це права.
Зміни дозволять ефективніше регулювати використання пільгових паркувальних місць, запровадити єдиний розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю" з QR-кодом, а також визначити чіткий порядок контролю за дотриманням правил.
Законопроектом пропонується внесення таких ключових змін до:
Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” — уточнено вимоги щодо облаштування безоплатних паркувальних місць для транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або які перевозять таких осіб. Визначено, що не менше 10% паркувальних місць (але не менше одного) мають бути виділені для цих потреб.
Водії, які користуються такими перевагами, повинні мати розпізнавальний знак “Водій з інвалідністю” з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), що підтверджує наявність інвалідності. Форму знака та порядок його встановлення визначатиме Кабінет Міністрів України.
Також вносяться зміни до Закону України “Про дорожній рух”, які передбачають використання розпізнавального знака для водіїв з інвалідністю або у разі перевезення таких осіб. Водії повинні мати при собі відповідні документи, які на вимогу поліції можна пред’явити як у паперовій, так і в електронній формі.
Документ розроблено на запит ветеранської спільноти у тісному партнерстві з нею. Його положення враховують потреби ветеранів та ветеранок, які після поранення або контузії мають інвалідність, але продовжують вести активне життя, зокрема керувати транспортними засобами.
Читайте також: Українців попереджають про зміну погоди і аномально тепле літо 2025 року
Наступним етапом стане розгляд законопроекту у Верховній Раді України.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Штрафи за паркування відтепер відображаються в застосунку "Дія"
Раніше в цифрових сервісах відображалися лише штрафи за порушення ПДР
В українок з’явилася нова фобія: дізнатися на кордоні, що перебуває в розшуку ТЦК і невиїзна
Киянка опинилася в розшуку ТЦК, хоча не ставала на облік
Потяги можуть зупиняти заздалегідь, а пасажирів – евакуйовувати: "Укрзалізниця" змінює правила для пасажирів
"Укрзалізниця" змінює правила через атаки окупантів по пасажирських поїздах
Найкоментованіше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- У Генштабі пояснили, чому демобілізація військових наразі неможлива
- Мер міста на Львівщині прокоментував застілля в YouTube
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- У Львові стався напад на працівниць контролю ЛКП “Львівавтодор” (ВІДЕО)
Найчитаніше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- З понеділка повністю припинять пропуск пасажирських автобусів до Польщі через «Шегині»
- У Львові стався напад на працівниць контролю ЛКП “Львівавтодор” (ВІДЕО)
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2025 року
Коментарі
Кожне нововведення не працює ДЛЯ покращення. Лише вводиться новий геморой! Тепер інваліди мають бігати ще й за кодом! А якщо людина не хоче звязуватися з ФСБсівською дією, або не має нового айфона, як у Шмигаля? Невже не достатньо посвідчення інваліда і знака на авто? Схоже, новації для того, щоб зідрати додатково гроші і від інвалідів...
Ветерани та ветеранки це звісно ок, але яке має значення як людина здобула статус? Тут такий акцент на ветеранів що стає незрозумілим чи звичайним інвалідам ці привілегії залишать. Сподіваюсь таки різниці не буде...
А чим діючий знак не такий? Чи може я буду платити за новий знак декілька тисяч гривень, як за поліс страхування у цьому році?