В Україні запровадять нові військові звання

15-oos4-822x352
15-oos4-822x352

Верховна Рада схвалила запровадження нових військових звань. Про це повідомляє НГУ.
17 жовтня Верховна Рада схвалила закон щодо запровадження нових сержантських звань у військових формуваннях України відповідно до колонки «NATO Code» згідно з STANAG 2116. Відповідний законопроект № 0906 підтримали 278 народних депутатів. Наразі, очікується підписання закону Президентом України.

Законопроєктом № 0906 вносяться зміни до статутів ЗСУ та законів України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України” з метою упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, врегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків головних сержантів та головних старшин підрозділів військових частин ЗСУ. Проєктом також передбачається нова шкала військових звань: сержантський і старшинський склад поділяється на молодший, старший і вищий.Нагадаємо, дія Статуту, окрім Збройних сил України, поширюється на військовослужбовців Національної гвардії України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, військової прокуратури, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Крім того, передбачена зміна граничного віку перебування на військовій службі. Такі зміни вносились для того, аби допомогти усунути колізію законодавства, коли сержанти не могли дослужитися до пенсії. Однак, зміни стосуються лише мирного часу, а сьогодні ж в Україні діє особливий період. Так, Законом встановлюється такий граничний вік перебування на військовій службі для сержантів (в мирний період*):

1) для військовослужбовців рядового, молодшого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, — до 45 років;

2) для військовослужбовців старшого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, — до 50 років;

3) для військовослужбовців вищого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, — до 55 років.

Також закон спрямований на упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, врегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків сержантського складу та деяких інших посадових осіб, які не було визначено до цього.

Звання «рекрут», «старший майстер-сержант», «старший майстер-старшина», «головний майстер-сержант» та «головний майстер-старшина» визначаються такими, що не мали еквівалентів у попередньому переліку військових звань.

Новим для українського законодавства є термін “рекрут”.

Військове звання “рекрут” є тимчасовим військовим званням громадянина, який проходить випробувальний термін щодо прийняття на військову службу за контрактом, до прийняття ним Військової Присяги.