В Україні запустять механізм екстрадиції ухилянтів під час війни: кого повертатимуть першими

Знайшли можливість повернення правопорушників з-за кордону навіть за умов воєнного стану

ФОТО: ілюстративне

У Верховній Раді готують до ухвалення спеціальний закон, який забезпечить окремий режим тримання для тих, кого повертатимуть з-за кордону до України під час війни. Це дозволить запустити механізм екстрадиції насамперед для українських топ-корупціонерів, а згодом черга надійде і до тих, хто переховується за кордоном від мобілізації. Про це заявив в ефірі національного телемарафону міністр юстиції Денис Малюська.

 За його словами, закордонні суди відмовляють в екстрадиції з огляду на бойові дії, які ведуться в Україні, вимагаючи додаткових заходів безпеки для українських втікачів.

“У країнах Європи, де здебільшого перебувають наші топ-злочинці, суди дуже обережно відносяться до питання екстрадиції, зокрема у зв'язку з тим, що у нас триває війна. Їхні адвокати наголошують на тому, що передавати в Україну, екстрадувати таких персонажів буде вкрай-вкрай небезпечно”, - зауважив Малюська.

Однак міністр наголосив, що в України вже є план дій, як на це зреагувати. 

“Зараз в Верховній Раді є спеціальний закон, який забезпечить окремий режим тримання для тих, кого екстрадують в війну, щоби забезпечити додаткові заходи їхньої безпеки... Після того, як ми адаптуємо, налаштуємо нашу систему на прийом екстрадованих під час війни, безумовно показники поліпшаться”, - запевнив він. 

Денис Малюська зазначив, що для екстрадиції інших категорій, зокрема й ухилянтів від мобілізації, потрібно виконати одразу кількох умов. 

Читайте також: обмежено придатних чоловіків можуть мобілізувати до лав ЗСУ, але є певні нюанси.

“Це, зокрема, така сама покараність за подібний злочин за кордоном, відповідно зібрання усіх необхідних доказів, які свідчать про вину тієї чи іншої особи, і після цього теоретично екстрадиція могла би бути можливою… Це вкрай-вкрай складна робота, кропітка юридично, тобто умовно завтра в величезному масштабі це імплементувати було б неможливо. Спочатку підуть топи, які вкрали найбільше – їх ми спробуємо екстрадувати в першу чергу, а середня риба та інші персонажі підуть пізніше трішки", - пообіцяв Малюська.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк