В Україні знову здорожчають сигарети: що відомо
Скільки коштуватиме пачка
У Кабінеті міністрів України зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт щодо підвищення акцизів на тютюнові вироби, починаючи від липня 2024 року.
Про це йдеться на офіційному порталі парламенту України.
В пояснювальній записці до законопроєкту значиться перегляд розміру ставок акцизного збору продиктований тим, що Україна зобов'язалася щорічно підвищувати його на тютюнові вироби на 20% і дотримуватися Директиви ЄС 2011/64/EU. Це також стосується одночасного еквівалентного підвищення акцизних ставок на тютюн, промислові замінники тютюну та зменшення їх розміру для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів).
Вартість сигарет залежатиме від коливання курсу валюти в країні.
В разі, якщо співвідношення між доларом і євро залишиться незмінним, решта складових вартості сигарет залишаться стабільними.
Тож ціна на пачку сигарет середнього класу (тобто сигарети з фільтром, які належать до середньої цінової категорії та мають середню якість сировини), за розрахунками буде такою:
-
2024 рік — 84,9 грн за пачку
-
2025 рік — 101,8 грн за пачку
-
2026 рік — 114,9 грн за пачку
-
2027 рік — 126,5 грн за пачку
«Реалізація законопроєкту матиме наслідком збільшення доходів бюджету за рахунок додаткових надходжень акцизного податку з тютюнових виробів 2025 року в сумі близько 612 млн грн, 2026 року — 5 001 млн грн, 2027 року — 9 379 млн грн, 2028 року — 13 852 млн грн», — йдеться в пояснювальній записці.
Читайте також: що зміниться для залежних українців із наступного тижня
Додамо, що в Україні від 11 липня минулого, 2023 року набув чинності закон №1978 «Про внесення змін до деяких законів України про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну», який парламентарії ухвалили наприкінці 2021 року.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Україні доведеться визнати територіальні втрати, - Мерц
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У Чернівцях скасували концерт Анастасії Приходько, яка заявила, що вона говорить “київською російською мовою”
- Партнери України будуть використовувати український фронт як полігон для тестування своїх оборонних розробок
- Петер Мадяр пропонує Володимиру Зеленському зустрітися у Береговому на Закарпатті
Найчитаніше
- У Львові у парку знайшли мертве немовля
- Львів 29 квітня попрощається із двома захисниками та захисницею України
- Підтверджено загибель зниклого безвісти на Курщині воїна з Львівської області Павла Горошка
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2023 року
Коментарі