В Україні знову зростуть ціни на продукти: що подорожчає перш за все
З початку війни українці відчувають постійний ріст цін на продукти
В Україні наступні два місяці подорожчають на 10–15 % продуктів харчування, виробництво та зберігання яких «заточено» під великі споживання енергії. Насамперед, це м’ясні, молочні та кондитерські вироби. Також зростуть ціни на агропродукцію. Проте, загалом, ситуація з продовольством в Україні нині є контрольованою: зокрема виникнення дефіциту будь-яких продуктів не проглядається.
Про це повідомляє «24 канал».
Зазначається: проблема у тому, що, за словами заступника голови у Всеукраїнській Аграрній Раді Дениса Марчука, у зв’язку з відключеннями електроенергії підприємства:
- призупиняють виробництво, за рахунок чого обсяг продукції скорочується;
- або генерують електроенергію самостійно.
«Використання ж генераторів на паливі коштує приблизно в 5 разів дорожче. Тому ми спостерігатимемо подорожчання ряду продуктів на 10–15 % залежно від категорії», — сказав він.
Водночас, наголошується: нині дефіцит будь-яких продуктів Україні не загрожує. Однак виключати можливість його появи не можна — адже «багато залежатиме від поведінки ворога і стабільності подачі електроенергії».
«Важливе уникнення штучного ажіотажу. Який може спустошити полиці й викликати ще більше зростання цін», — пояснили аналітики.
Нагадаємо, що цього тижня очікуються зміни курсу долара.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У Міносвіти виступають проти повної заборони російської мови в школах
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- В Україні можуть ввести обмеження для тих, хто не виконує військовий обов’язок
- Мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут, - Зеленський
- росія готує весняний наступ, - Зеленський
Найчитаніше
- У Дніпрі зафіксували масовий «спалах» ВІЛ-інфекції серед військовозобов’язаних чоловіків
- У Львові сталася різанина
- У Львівському районі трагічно загинули двоє людей
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- У Львові потрапив у ДТП автомобіль, до якого блогери привʼязували себе скотчем (ВІДЕО)
Коментарі