В Україну завезли заморожені морепродукти з перевищенням вмісту важкого металу

У морепродуктах із Китаю, які відправили в Україну з Литви

Фото: ГУ Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області

У морепродуктах із Китаю, які відправили в Україну з Литви, зафіксували перевищення вмісту важкого металу.

Як повідомляє Держпродспоживслужба, на територію України ввезено заморожені суміші морепродуктів з перевищенням допустимого рівня кадмію.

Державна продовольчо-ветеринарна служба Литовської Республіки повідомила про те, що в Україну відправлена партія заморожених сумішей морепродуктів вагою 7900 кілограмів, в яких виявлено перевищення кадмію.

Країною походження цих сумішей є Китай — фірма Zejiang Zhoufu food Co., LTD. (Xufu Road, Gaoting, Daishan, Zhoushan, Zhejiang, China). Експортувала морепродукти литовська фірма UAB VPA Logistics (Stariskes g. 29, Laistq k., 95366 Klaipedos r., Lithuania). Одержала вантаж українська фірма —VICIUNAIUKRAINA LTD, яка зареєстрована в Києві.

«Вантаж за результатами лабораторних досліджень, проведених під час його ввезення на територію Литовської Республіки, не відповідає законодавству Європейського Союзу в частині перевищення допустимого рівня кадмію (Cd) 2,65 ± 0,40 мг/кг», — пояснили у Держпродспоживслужбі.

Зазначимо, кадмій є природним важким металом, який може накопичуватися в живих організмах. В організм людини кадмій потрапляє з їжею, водою та тютюновим димом. Він вважається канцерогеном, оскільки токсично впливає на нирки людини, кісткову та дихальну системи.

Громадян просять повідомляти про виявлення заморожених сумішей морепродуктів до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. У повідомленні потрібно вказати, хто продавав такі суміші, адресу, місце реалізації, надати чеки про купівлю продукту. Продавати морську суміш не можна, оскільки вона шкідлива, реалізатори можуть отримати штраф.

Як повідомлялося, в Україну завезли токсичні горіхи з Бразилії.

varta1.com.ua: Новини

Ксенія Бурченко