В УПЦ МП заявили, що не будуть виконувати рішення Конституційного Суду
Кажуть, що їх це не стосується…
Голова Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов прокоментував рішення Конституційного суду, яким він визнав зміни до статті 12 закону «Про свободу совісті та релігійні організації», за якими релігійні організації, які мають релігійні центри управління у РФ, повинні це вказати у своїй назві, конституційним.
Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
«Конституційний Суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що Рішення Конституційного Суду не зобов’язує Українську Православну Церкву змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України», — зазначив протоєрей Олександр Бахов.
Голова Юридичного відділу УПЦ МП звернув увагу, що «в самому законі відсутня будь-яка згадка про Українську Православну Церкву».
«Статутні документи свідчать, що УПЦ зареєстрована відповідно до українського законодавства, її засновником є Собор УПЦ, її релігійний центр, як і всі органи управління, знаходяться в місті Києві, — підкреслив юрист. — Тож всі спроби примусово застосувати цей закон до УПЦ збільшить випадки порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні».
Протоєрей Олександр наголосив: «таким чином, не дивлячись на рішення Конституційного Суду, слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які законні підстави для зміни назви релігійних організацій, що належать до Української Православної Церкви».
Слід зауважити, що раніше в УПЦ МП визнавали, що закон про перейменування стосується їхньої конфесії, називали його «антицерковним» і казали, що боротимуться проти його застосування.
Як повідомлялося, УПЦ МП зобов’язали змінити назву і вказати на приналежність до росії.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Зеленський повідомив, що готовий просто зараз почати прямі перемовини з Путіним
- В Україні запустили нову дорогу до кордону з Польщею стратегічного значення
Найчитаніше
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
- На Львівщині у ДТП автомобіль опинився у кюветі
- Оцифрування трудових книжок просять відтермінувати до завершення воєнного стану
- На Донеччині загинув Герой зі Львівщини Ігор Жук
Коментарі