В управлінні освіти Львова прокоментували звільнення вчительки щодо мовного скандалу у школі (ВІДЕО)

Вчителька зробила зауваження і попросила дитину-переселенця говорити в школі державною мовою

ФОТО: ілюстративне

У соцмережах ширилися масово ширилася інформація, що у Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою.

Відповідний допис оприлюднила Лариса Ніцой на своїй сторінці у «Facebook».

У повідомленні йшлося, що її звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому.

«Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів'янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому», - обурилася авторка допису в Мережі.

У пості йшлося, що звільнення завуча виявилося ще у вересні.

Натомість, після бурхливих коментарів та обурень мешканців, цю гучну заяву прокоментував керівник управління освіти Львова Андрій Закалюк і спростував інформацію.

«Вчительку української мови не звільнили. Історія, описана у соцмережах, не пов’язана ні з вивченням, ні з вживанням української мови. Перед тим, як поширювати пости у мережі, варто добре розібрати ситуацію. Львів і львів’яни ніколи не були і не будуть «дном» чи «днищем». Наша позиція залишається незмінною. Ми завжди підтримували і будемо підтримувати як українську мову, так і інтеграцію дітей в нове середовище», - наголосив Закалюк.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк