В Уряді хочуть збільшити штрафи для пішоходів, нетверезі платитимуть удвічі більше

пішоход
пішоход

Кабінет Міністрів України зареєстрував законопроєкт № 2697 про внесення змін до статті 127 КУ про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху.

Цей законопроєкт пропонує накладати на пішоходів-порушників штрафи у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн, передає «РБК-Україна».

Зараз же подібні порушення ПДР пішоходами можуть покарати штрафом у розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на 51 грн.

Якщо ж пішоходи, які порушують ПДР, перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, то новий законопроєкт пропонує для них ввести штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 грн. Зараз за таке порушення накладається штраф у розмірі 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 120 грн.

У разі, якщо порушення ПДР стають причиною аварійної ситуації, то штраф становитиме 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн) або громадські роботи на строк від 12 до 40 годин. Зараз за це накладається штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн).