Вчора Україна отримала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії

Аварійна допомога не є комерційним імпортом

Фото: ілюстративне

У суботу, 27 травня, з 21:00 до 22:00 для покриття вечірнього піка споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. 

Про це  у Телеграм повідомило ЕК «Укренерго».

Зазначається, що аварійна допомога не є комерційним імпортом, а  ситуативним заходом швидкого реагування для балансування енергосистеми. 

«Причиною використання аварійної допомоги була недостатність загальної потужності українських електростанцій. Імпорт зі Словаччини здійснювався, але у вечірні години був незначним», – йдеться в повідомленні. 

В «Укренерго» додають, що використання аварійної допомоги від сусідніх країн можливе завдяки синхронній роботі енергосиcтеми України з європейською енергосистемою ENTSO-E.

Наразі електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, експорт, як і в суботу, не здійснюється. Імпорт триватиме зі Словаччини майже весь день, однак у вечірній пік споживання його обсяг незначний.

У компанії закликали українців у вечірні години споживати електроенергію ощадливо.

Також в «Укренерго» повідомили, що нічна атака росіян безпілотниками не спричинила нових пошкоджень в енергетичній інфраструктурі магістральних мереж.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також