Вдови бійців ЗСУ більше не зможуть народити дитину: що відомо про скандальний закон

Увесь біоматеріал загиблих планують утилізувати

ФОТО: ілюстративне

Медична адвокатка Олена Бабич розповіла історію вдови бійця ЗСУ, який за життя кріоконсервував сперму перед тим, як вирушити фронт. Але після загибелі військового дружина не зможе народити від нього дитину, адже на рівні законодавства українським жінкам заборонили використовувати для запліднення заморожений біоматеріал їхніх загиблих чоловіків. Про це Бабич повідомила на своїй Facebook-сторінці.

 Адвокатка розповіла, що на днях консультувала вдову молодого військовослужбовця. Пара мріяла мати дітей, тож кріоконсервувала сперму чоловіка перед тим, як він вирушив на фронт. Подружжя оформило всі необхідні документи – договір, довіреність на дружину, заяву щодо використання сперми для народження дитини.

На жаль, чоловік загинув. А його дружина тепер не зможе використати його заморожену сперму, аби завагітніти, у зв’язку з ухваленим законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)».

«Нагадаю – нещодавно наші законодавці так сильно переймались за фінансову складову кріоконсервації біологічного матеріалу військовослужбовців, що прийняли закон, яким… заборонили використовувати сперму військового після його загибелі (!). З березня клініки будуть зобовʼязані її утилізовувати», – пояснила Бабич.

«От як пояснити вбитою горем жінці, яка буквально пару місяців назад оформлювала з чоловіком документи, щоб народити дитину, що поки її чоловік боронив державу і загинув, наші законотворці буквально позбавили його права бути батьком після своєї смерті?!» – йдеться в повідомленні адвокатки.

Вона зазначила, що не може зрозуміти мотиви ухвалення цієї заборони.

Читайте також: Міністерство оборони України внесло до Ради доопрацьований законопроєкт про мобілізацію (ДОКУМЕНТ)

Довідково:

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)», який Верховна Рада ухвалила у листопаді 2023 року. Закон набуває чинності 22 березня 2024 року. У пункті 3 Передкінцевих і перехідних положень закону була додана така норма: «У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією».

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також