Велика Британія виділить гроші на ядерне паливо для АЕС України

Новини УКРАЇНА

Залучене фінансування дозволить гарантувати безперебійне постачання ядерного палива та підтримати стабільну роботу української атомної генерації

Україна залучить 210 млн фунтів стерлінгів для забезпечення стабільних поставок ядерного палива на атомні електростанції протягом наступних двох років.  Про це інформує міністр енергетики Денис Шмигаль.

Відповідну домовленість підтвердили під час зустрічі з міністеркою закордонних справ Великої Британії Іветт Купер, представниками UK Export Finance та компанії Urenco на полях Конференції з відновлення України (URC), що проходить у польському Ґданську.

Залучене фінансування дозволить гарантувати безперебійне постачання ядерного палива та підтримати стабільну роботу української атомної генерації, яка залишається ключовим елементом енергетичної системи країни.

Учасники зустрічі наголосили, що реалізація домовленостей сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України та забезпеченню надійного функціонування енергосистеми в умовах воєнних викликів.

Українська сторона також висловила вдячність британським партнерам за послідовну підтримку та співпрацю у сфері енергетичної безпеки. Після того, як Україна повністю відмовилася від російського ядерного палива, єдиним його постачальником  стала американська компанія Westinghouse. 


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
  2. У Держприкордонслужбі попередили про ймовірний наступ росіян
  3. Загинув відомий український пошуковець, керівник пошукової групи «Плацдарм» Олексій Юков
  4. РФ готується до мобілізації, - Служба зовнішньої розвідки України
  5. На Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивний вступ до коледжу

Найчитаніше

  1. В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
  2. На Одещині мама насмерть збила 1-річного сина
  3. На Львівщині біля лісу виявили жінку без свідомості, яка три дні вважалася зниклою
  4. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2023 року вважався безвісти зниклим
  5. Колишні ув’язнені тепер будуть служити у ТЦК, - закон